Chia Seti Ürün Görseli

Kilo Verme Yolları

1. İçki İçme Su İç

Bir spor veya enerji içeceği, meyveli güveç veya hafif bira – her hizmette yaklaşık 100 kalori bulunur. Ancak bu içecekler size 100 kalorilik yiyecek yapacak şekilde sizi tatmin etmiyor, bu yüzden onlar atık oluyor. Diğer sıvılar, sodyum ve karbonhidratlar açısından yüksek olabilir; bu da vücudunuzu su tutarak sizi şişirir.

Su, diğer taraftan, sıfıra yakın kaloriye ve karbonhideye ve sodyumdan az veya hiç sodyumya sahip değildir, bu da mükemmel bir inceltme içeceği yapmaktadır. Ve, garip bir şekilde, aşırı suyun kilidini yıkamanın yanı sıra metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur.

2. Sebzeler Tüketin

Jana Klauer, MD, The Park Avenue Nutritionist’in yazarının yazarına göre, beyaz pirinç, spagetti ve sandviç rulolarındaki basit karbonhidratlar ağırlığınıza büyük zarar verebilir; çünkü bunlar çok hızlı bir şekilde sindirilirler; daha sonra aç ve daha az yemek yemeye başlarlar.

Bu gıdaları, bazen şişkinliği tetikleyebilecek dolgu elyafları içeren daha sağlıklı tam tahıllı ekmek ürünleriyle değiştirmek yerine, haftada sebzelerde: Çerez yerine karnabahar rendeleyerek yapılan karnabahar “pirinç” deneyin.

Cips ve daldırma yerine, havuç ve daldırma için gidin. Bu sebzelerdeki kompleks karbonhidratlar, basit karbonhidratlardan daha yavaş sindirilirler, bu nedenle artık daha uzun süre kalırsınız. Ve sebzeler çoğunlukla su olduğundan, aynı zamanda fazla su kilosunun yıkanmasına yardımcı olurlar.

3. Kardiyo Günde 30 Dakikalık Yapın

Kalp atış hızınızı yükselten herhangi bir egzersiz kaloriyi yakacaktır. Crunch’s Polk Street spor salonunda kişisel antrenman müdürü Wendy Larkin, San Francisco’da aynı anda birden fazla kas kullanan bir kardiyo rutini seçerseniz daha fazla kalori kullanırsınız diyor.

Dikkat çekilmesi gereken üç nokta: eğirme, kardiyo kickboks ve açılış kampı egzersizleri. Kollarınız, bacaklarınız ve çekirdeğinizi tonlandırırken, her meşale yarım saatte 200 ila 300 kalori herşey daha şık ve sıkı görünür.

Antrenmanınızda aralık eğitimi varsa, oturum başına daha fazla kalori yakarsınız: Yavaş aktiviteye sahip yoğun kardiyo patlamalarını değiştirerek. Uzmanlar neden çalıştığından emin değiller, ancak eğitmenler buna göre yemin ediyor.

4. Çalışmadan Önce Bir Kahve

Sulamaya su konan kuralın tek istisnası: Tıpkı bir kahveye koşmak sabahları daha üretken hale getirirken, egzersiz öncesinde bir fincan sızdırmaz süt (yaklaşık 11 kalorilik) veya siyah ( sadece 5 kalorilik), egzersiz programınıza enerji katacaktır, Dr. Klauer açıklıyor “Kendinizi zorlamış olduğunuzu fark etmeden daha fazla kalori yakacaksınız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )